25
mar

Dlaczego chorujemy?

Dużo zależy od genotypu człowieka – a wiadomo, że ciężko dba się o własne zdrowie, jeżeli najzwyczajniej we własnym DNA mamy tak jakby zapisane kłopoty z sercem bądź ponadstandardowe ryzyko białaczki. Jednakowoż naturalnie niesamowicie dużo tak naprawdę zależy od tego jak żyjemy. W takim razie często ludzie chorują, bo najzwyczajniej nieodpowiednio żyją. Świetnie to można zauważyć, gdy spojrzymy sobie na USA. W owym jakże bardzo dużym państwie są stany, gdzie zamieszkuje ponadprzeciętna ilość „grubasów”, ale znajdą się również takie miejsca, gdzie kult pięknego wyglądu jest bardzo silny, zatem zamieszkuje je sporo niższa ilość osób z nadwagą.
- Zdrowa dieta! Naturalnie nigdy nie należy popadać w paranoję, odmawiać sobie wszelkich żywieniowych przyjemności, lecz jakby nie patrzeć nie powinniśmy za bardzo przesadzać z kaloriami. Trzeba zachować zdrowy umiar w żywieniu.
- Więcej ruchu! A więc dużo więcej się ruszajmy, ograniczmy używanie auta, uprawiajmy jakieś sporty. Może basen, koszykówka albo bieganie? Świetna informacja dla chcących trochę więcej jeść: gdy człowiek regularnie uprawia sport, ma okazję więcej jeść – bez ryzyka utycia.
źródło: www.tvn-cnbc-biznes.com.pl, http://topjobs.com.pl, www.colmet.com.pl.

Pozostałe wpisy o turystyce:

Comments are closed.